Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 18:26
 
DEMOKRAT PARTİ BİLDİRİSİ
Haberi


RADİKAL DEMOKRAT DEKLARASYON
 
• Dünya demokratlar ile antidemokratlar arasındaki mücadelenin yeni bir aşamasına ulaştı. Demokratlar yine kazanacaklar.
 
• Türkiye dünyadan izole değil. Türkiye’de de mücadele demokratlar ile antidemokratlar arasındadır. Bir tarafta Atatürkçü demokratlar, Kürt demokratlar, liberal demokratlar, muhafazakâr demokratlar, ülkücü demokratlar, sosyal demokratlar gibi her renkten demokrat vardır. Öteki tarafta, her maskeyi takmış otoriter figürler vardır.
 
 
• Demokrat Parti, her renkten demokrata, kendi kimlikleriyle açık; her maskeyi takmış demokrasi düşmanına kapalıdır.
 
• Demokrat Parti sağda veya solda değildir, demokrattır.
 
 
• Kürtler sorun değil, çözümdür. Türkiye’nin sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını ya hep birlikte çözeceğiz veya hiç çözemeyeceğiz. Hep birlikte yüzemezsek, hep birlikte batacağız.
 
• Din ve vicdan hürriyeti asıldır. Her vatandaşımız inancını özgürce yaşama hakkına sahiptir. Bu hürriyet İslam’ın her yorumunu kapsadığı gibi, diğer tüm dinleri de kapsar.
 
 
• Türkiye Cumhuriyeti, bütün vatandaşlarını refah içerisinde yaşatacak imkân ve potansiyele sahiptir. Demokrat Parti bu imkân ve potansiyeli millet yararına kullanılabilir hale getirme iradesinin temsilcisidir.
 
• Demokrat Parti milli ve demokrattır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hiçbir fark gözetilmeksizin tümünün refahı, özgürlüğü, sağlığı, hakları ve geleceği Demokrat Parti’nin önceliğidir.
 
 
• Demokrasi, bir ülkeye ekonomik refahtan sonra gelmez. Aksine ekonomik refah ancak demokratik ortamın tesisiyle mümkün olur. Demokrat Parti, Türkiye’de tam demokrasiyi kurumsallaştırarak refah ve zenginlik üretecektir.
 
• Demokrat Parti, terör ile birlikte her çeşit antidemokratik yaklaşımın, baskının ve zor kullanımının karşısındadır.
 
 
• Dünya ile rekabet, modası geçmiş sanayi ve tekonolojiler ile yürütülemez. Dünya ile rekabet inovasyon, yenilikçilik ve talep üretme ile yapılabilir. Türkiye’de dünya ile rekabet edebilecek yeterli insan gücü vardır. Dünyayla kavga etmeye değil, rekabet etmeye hevesli olan bu insan gücünün yanındayız. Onların heveslerini kıranların karşısındayız.
• Kadın hakları, erkeklerin kadınlara lütfedeceği bir hak değildir. Kadın hakları, demokratların varoluş sebeplerinden biridir. “Erkek Kolları” olmayan Demokrat Parti’de “Kadın Kolları” da bu anlayışla kaldırılmıştır. Kadınlar Demokrat Parti’nin asli unsurudur.
 
• Demokrat Parti, gençleri ileride Türkiye’ye katkıda bulunacak bir potansiyel olarak düşünmez. Gençler bu ülkenin yarını değil, bugünüdür. Gençler Demokrat Parti’nin de bugünü ve asli unsurudur.
 
 
• İnsanlar yaşam biçimi ve cinsel tercihleri yüzünden suçlanamaz, aşağılanamaz. Her insanın kendi tercihleri, hayat tarzı, Demokrat Parti’nin teminatı alındadır.
 
• Günümüzün siyasi mücadele alanında ideolojiler değil, çevre sorunları; küresel ısınma, sağlıklı besin ve barınma şartlarına erişim gibi temel insani konular belirleyicidir. Demokrat Parti insan medeniyetinin sürdürülebilirliğini ve insanların temel ihtiyaçlarının sağlıklı bir biçimde karşılanabilirliğini hedefler.
 
 
• İnternet, yalnızca bir bilgi ve eğlence kaynağı değildir. İnternet, yeni nesil demokrasinin küresel zeminlerinden biridir. İnternet özgürlüğü Demokrat Parti’nin vazgeçilmezidir.
 
• Batı’yı bütün kötülüklerin anası olarak sunan üçüncü dünyacı anlayışlar, esasında demokrasi düşmanlıklarına örtü arayan anlayışlardır. Küresel ittifak doğunun ve batının iyi insanları, demokratları arasında kurulmaktadır.
 
 
• Demokrat Parti, dünyanın her yerindeki demokratik girişimleri desteklediği gibi, Türkiye’nin yakın çevresindeki ülkelere de demokrasi ve inançlara saygılı laiklik teklif eder. Dış politikasında ‘vicdan’ kavramını gündemde tutar.
 
• Hayvanlar, insanların boyunduruğunda yaşayan tüketim nesneleri değildir. Hayvanlar, biz insanların birlikte yaşadığı, dünyayı paylaştığı canlılardır. Demokrat Parti, hayvan haklarına bu pencereden bakar. Özellikle şehir hayvanları ile birlikte yaşamın vicdani ve sürdürülebilir olmasının yollarını arar.
 
 
• Çocuk gelin yoktur. Tecavüzcü damat ve aile vardır. ‘Çocuk gelin’ gibi sözler, tecavüzü meşrulaştırma aracıdır. Demokrat Parti bu kirli dilin karşısında durur. Çocuk taciz ve tecavüzlerinin yasal süreçlerde takipçisi olur.
 
• Türkiye Cumhuriyeti’ne demokrasi Demokrat Parti ile girmiştir. Şimdi, her minör grubun bile haklarının korunacağı Yeni Nesil Demokrasi de Demokrat Parti ile tesis edilecektir.

Kaynak: Editör: afyonhaberci
 
Etiketler: DEMOKRAT, PARTİ, BİLDİRİSİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 3
Haber Yazılımı