Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 11:46
 
“Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı”
“Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı”
ARMONİ Haberi


“Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı”

 

Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek çatı altında birleşmesi için çalıştıklarını kaydederek, "Engelsiz Yaşam Merkezi" projesi ile engelli bireylerin tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir alan oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ve yürütme kurulu üyeleri; Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Özkan, Türkiye Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı Faruk Özkara ve Engeliler Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Sarıgül ile Kent Konseyi Sekreteri Çiğdem Kızılkaya Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği'ni ziyaret ettiler.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette konuşan Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, "Afyonkarahisarımızdaki 2 basın derneğinin birleşerek tek çatı altında toplanması Türkiye'ye örnek oldu. Ben zaman zaman bölgedeki toplantılara katılıyorum. Konya, Eskişehir gibi yerlerdeki gazeteciler bu birlikteliğin nasıl sağlandığını soruyorlar. Ben de basındaki kişilerin başka hesaplar yapmadan gayet iyi bir niyetle sağlandığını söylüyorum. Bizim Afyonkarahisar’da sağladığımız birliktelik, kentteki siyasetçileri, bürokratları, toplumun pek çok kesimini de rahatlattı. Herkes iyi olanı, güzel olanı, kendi yayın politikası çerçevesinde eleştirisel olarak, kırmadan, dökmeden dile getiriyor. Bu birliktelikten basınımızın daha fazla güçlenmesini istiyoruz." dedi.

ENGELLİ DERNEKLERİDE TEK ÇATI ALTINDA TOPLANMALI

Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ise gazetecilerin mesai mefhumu gözetmeden kamuoyunun bilgilendirmesi noktasında özverili bir şekilde görevlerini yerine getirdiklerini söyledi. Afyonkarahisar'daki basın mensuplarının ve kuruluşlarının engellilerin sorunlarının dile getirilmesinde gereken hassasiyeti gösterdiklerini dile getiren Yurt, "Bu kapsamda tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere ilimizdeki basın dernekleri tek çatı altında toplandı. İnşallah engelli dernekleri de bu örnek birleşmedeki gibi tek çatı altında toplanır. Bu konuda projemiz var. Dernekleri bir araya getirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Basındaki birliktelik bunun en güzel örneği." ifadelerini kullandı.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEYİ PLANLIYORUZ

Afyonkarahisar'da "Engelsiz Yaşam Merkezi" adı altında mesai saatleri dışında engelli bireylerin vakitlerini geçirebilecekleri bir proje gerçekleştirmeyi planladıklarını vurgulayan Yurt, "Öncelikli projemiz engelli derneklerinin tek çatı altında birleşmesi. Bunu yanı sıra "Engelsiz Yaşam Merkezi" projemizle de engelli bireylerin boş zamanlarını geçirebilecekleri bir alan oluşturmayı planlıyoruz. Sağolsun Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban görev süresi boyunca engellilerin istek ve taleplerine her zaman duyarlı oldu. Yine Kent Konseyi Başkanımız Emin Birliktir de hemen her projemizde bizden desteğini esirgemedi. "Engelsiz Yaşam Merkezi" projemizle oluşturulacak alanda spor tesisleri, Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde kursların düzenleneceği ulaşımın kolay sağlanacağı bir kompleks düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

EN UYGUN ALAN KARAYOLLARI PARKI

Kent Konseyi Başkanı Emin Birliktir ise, "Engelsiz Yaşam Merkezi" projesine en uygun alanın Karayolları Parkı olduğunu bu konuyu Afyonkarahisar Belediye Meclisi'nde gündeme getireceğini dile getirdi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ise ziyaretten duyduğunu memnuniyeti belirterek, "Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Mesut beyin "Engelsiz Yaşam Merkezi" projesinin hayata geçirilmesi noktasında Afyonkarahisar'daki basın kuruluşlarımızla birlikte üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız." dedi.

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ve yürütme kurulu üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette; Başkan Küçükkurt'un yanı sıra Dernek Genel Sekreteri Muammer Türker ile basın mensupları hazır bulundu.

Kaynak: (Afyon Armoni Haber) - Editör: BETÜL ŞEN
 
Etiketler: “Engelsiz, Yaşam, Merkezimiz, olmalı”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Fenerbahçe
16
10
1
1
5
7
2
Trabzonspor
15
14
0
3
4
7
3
Altay
15
14
2
0
5
7
4
Beşiktaş
14
14
1
2
4
7
5
Hatayspor
13
14
2
1
4
7
6
Konyaspor
13
11
0
4
3
7
7
Alanyaspor
13
7
2
1
4
7
8
Fatih Karagümrük
11
11
2
2
3
7
9
Galatasaray
11
10
2
2
3
7
10
Kayserispor
11
9
2
2
3
7
11
Adana Demirspor
9
12
2
3
2
7
12
Sivasspor
9
10
2
3
2
7
13
Antalyaspor
8
7
3
2
2
7
14
Gaziantep FK
8
6
3
2
2
7
15
Başakşehir FK
6
7
5
0
2
7
16
Kasımpaşa
6
7
3
3
1
7
17
Yeni Malatyaspor
6
7
5
0
2
7
18
Göztepe
5
7
4
2
1
7
19
Giresunspor
2
2
5
2
0
7
20
Çaykur Rizespor
1
4
6
1
0
7
Özlü Sözler
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı